خبر ورامین - ورامين نيوز

تحلیل خبری- اقتصادی- سیاسی- فرهنگی اجتماعی ورامین

شهر ورامین -خواب مسئولان- روند رو به نزول شهر

مطلبی که چندر روزی فکر مرا به خود مشغول کرده و به عنوان کسی که هر روز اخبار شهر را با دقت مرور میکنم  فقط خواب مسئولان شهر را میبینم و حتی شنیده  ها حاکی از آن است که یکی از اعضای اصلی شورای شهر  در جلسه ای میگوید طبق قانون وظیفه ما شرکت در جلسات است. آیا این امر واقعیت دارد؟پس رائی که مردم به تو داده اند چه؟ وآیا شما در قبال این مردم مسئول نیستی و باید روز و شبت را در کارخانه ات بگذرانی و بر خود میدانم که این انتقاد را بر آنان بیان کنم شهر ورامین به  عنوان قطب کشاورزی استان اکنون به خوابگاه استان تبدیل شده است ومسئولان این شهر آیا طرحی برای یک شهر مدرن دارند و آیا میدانند شهر مدرن چیست؟و وظیفه کیست که تحولی در این شهر بوجود آورد در قدیم ورامین شهردار زنی داشت که خیابان مسجد جامع امروزی را ساخت و با یکی از بزرگان ورامین درگیر شد و زیر گوشش زد آیا ورامین چنین مسئولی خواهد دید  که معضل ترافیک ورامین را حل کند!


+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم مهر 1387ساعت 17:15  توسط وارنا ورامين  | 

دیدارمدیریت جدیدآموزش وپرورش شهرستان ورامین باايت اله محمودي

به گزارش روابط عمومي سازمان مجتبی عرب عامری مدیریت جدید آموزش وپرورش به اتفاق محمد تقی رودگر سرپرست سابق مدیریت آموزش وپرورش ورامین ، شورای معاونین آموزش وپرورش ، نمایندگان مديران مقاطع ابتدایی،راهنمایی و دبیرستان با امام جمعه شهرستان ورامین ایت ا... محمودی(مد ظله العالي ) دیدار كردند . این گزارش می افزاید: امام جمعه شهرستان ضمن عرض خیر مقدم خدمت همه عزیزان ، عنوان كرد : این یک مسئولیت سنگین وخطیری است وباید در راه اهداف و جایگاه تعلیم وتربیت کوشاباشیم و مسائل دینی ،اخلاقی ومعنویات را سر لوحه کار خود قرار داده و نسل جوان و دانش آموزان که آینده سازان مملکت هستند را باید یاری کنیم و مسئولیت در آموزش وپرورش یکی از مهمترین مسئولیتها می با شد . در پایان از محمد تقی رودگر که به افتخار بازنشستگی نائل گردید ،تقدیر وتشکر کرده و دعا نمودند که انشاا... خداوند همه ما را تائید فرماید و براي مديريت جديد آموزش و پرورش ورامين مجتبي عرب عامري آرزوي مو فقيت كرد .
+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم مهر 1387ساعت 20:21  توسط وارنا ورامين  | 

زن و مرد کيف قاپ در ورامين دستگير شدند

سرهنگ "مهدي يارندي " روز شنبه  گفت : طي تماسهاي تلفني با پليس 110 و گزارشهاي رسيده مبني بر افزايش کيف قاپي دربرخي مناطق شهرستان ورامين اکيپ ويژه پليس تشکيل شد.
وي يادآور شد: ماموران حين گشت زني در حوزه استحفاظي به راکب يکدستگاه موتورسيکلت که فاقد پلاک بود، مظنون و او را زير کنترل نامحسوس قراردادند و با استعلام و مشخص شدن اينکه وي داراي سابقه سرقت است ، خود او دستگير و موتورسيکلتش نيز توقيف شد.
وي اضافه کرد: طي بازجويي هاي انجام شده مخفيگاه متهم شناسايي و با هماهنگي مراجع قضايي مورد بازرسي قرارگرفت و 35 عدد کيف کوچک زنانه به همراه تعدادي مدارک شناسايي افراد مختلف کشف شد.
يارندي افزود: باانجام بازجويي هاواظهارات ضدنقيض متهم مشخص شد که وي داراي همدست ديگري بنام آرزو است ، بنابراين با شناسايي مخفيگاه اين زن در يکي ازمناطق ورامين دستگير و از مخفيگاه او نيز 14 دستگاه گوشي تلفن همراه ، هفت عدد شارژر گوشي تلفن همراه ، 10 قطعه انواع طلا ازقبيل النگو، دستبند وگردنبند، هفت عدد شناسنامه وکارت ملي ، سه عددکارت عابربانک وهشت عدد کارت تلفن و سه قبضه چاقو کشف شد.
وي ياداورشد: متهم دستگير شده تاکنون به 200 فقره کيف قاپي درشهرستان ورامين وشهرستانهاي همجواراعتراف کرده است که باتوجه به بررسي سوابق اين کيف قاپ تاکنون 18 نفر از مالباختگان شناسايي و تحقيقات درخصوص شناسايي ديگرمالباختگان ادامه دارد
+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم مهر 1387ساعت 20:9  توسط وارنا ورامين  | 

پلمپ نانوائی متخلف در نزدیکی ایستگاه راه آهن ورامین

 
پنج واحد نانوايي متخلف در ورامين پلمب شد

در پی شکایات  پی در پی مردم شهر ورامین و تخلف فراوان در نانوائی های شهر از قبیل کم فروشی گران فروشی فروش آرد قاچاق  تعزیرات شهرستان ورامین اقدام به پلمپ نانوائی بربری واقع در میدان راه آهن نزدیک ایستگاه راه آهن نمود.   در چند ماه اخیر نانوائی های شهر بس ناجوانمردانه با گران کردن  نان و به بهانه بیست و یک عدد کنجد پاشیده شده روی آن نان  را دو برابر قیمت به مردم میفروشند و دهها نفر از مزدم شهر ورامین و جواد آباد ه با ارائه شکایات مختلف به فرمانداری و اداره تعزیرات شهر ورامین خواستار مقابله با این نانوائی های متخلف شده اند.
+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم مهر 1387ساعت 20:7  توسط وارنا ورامين  | 

امام جمعه ورامين :همکاري اولياء و مربيان باعث سلامت جامعه مي شود

آيت الله " سيد مرتضي محمودي "در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه شهرستان ورامين گفت: معلمان و دبيران نقش مهمي را در تربيت و سلامت روحي دانش آموزان داشته و مانند باغباني هستند که با غرس يک نهال آن را براي استفاده همگان آماده مي کنند .
وي افزود: متاسفانه يکي از عواملي که باعث شده در جامعه نقصان فرهنگي وجود داشته باشد عدم تعهد برخي از اين مربيان در سطح مدارس و دانشگاه هاست .
وي گفت : اغلب مربيان در سطح کشور داراي تعهد اسلامي مي باشند ولي برخي از اين افراد در نقطه مقابل کلام اسلام سخن گفته و عمل مي نمايند .
خطيب جمعه اين هفته نماز جمعه ورامين افزود: اساتيد و مربيان از مقام والايي که خدا در اختيار آنها قرار داده برخوردار مي باشند و بايد از اين مسئوليت به بهترين نحو استفاده نمايند .
وي تصريح کرد : اگر فعاليت مربيان با همکاري اولياء دانش آموزان همراه نباشد نمي تواند به نتيجه دلخواه رسيده و به ثمر برسد .
امام جمعه ورامين با اشاره به اهميت صرفه جويي در جامعه گفت : متأسفانه يک سوم از نانهاي توليدي در کشور به دليل کيفيت پائين دور ريخته مي شود و در دامداريها مورد استفاده قرار مي گيرد .
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم مهر 1387ساعت 15:19  توسط وارنا ورامين  | 

مأموران پليس ورامين پيشنهاد رشوه يک قاچاقچي مواد مخدر را رد کردند


فرمانده نيروي انتظامي شهرستان ورامين روز شنبه  گفت: هفته گذشته نيروهاي مبارزه با مواد مخدر ورامين از هويت شخصي به نام "م-م " که از سال 86 تاکنون در شهر قرچک اقدام به توزيع مواد مخدر مي کرد، پي بردند و درصدد دستگيري وي بر آمدند.
سرهنگ احمد قاسم خاني افزود: عوامل پليس اطلاعات و امنيت عمومي فرماندهي نيروي انتظامي شهرستان ورامين با هماهنگي مقام قضايي بيستم مهرماه سال جاري در پارک طاووس زيباشهر قرچک با اين فرد قرار ملاقات صوري گذاشتند.
وي خاطرنشان کرد: متهم پس از مواجهه با نيروهاي پليس، مواد مخدر همراه خود را در داخل خودروي سمندي که با آن به محل قرار آمده بود انداخت که پس از بررسي، از خودروي متهم مقدار چهار کيلو و 337 گرم ترياک و 16 گرم سوخته ترياک کشف شد.
قاسم خاني گفت: متهم در مرحله اول پيشنهاد هشت ميليون ريال رشوه کرد که توسط نيروهاي پليس رد و صورت جلسه شد.
وي افزود: در مرحله دوم، متهم مبلغ 32 ميليون ريال به همراه خودروي سمند را به عنوان رشوه پيشنهاد کرد که با امتناع ماموران وظيفه شناس پليس مواجه و پس از صورت جلسه رشوه پيشنهادي، متهم دستگير و به مراجع قضايي تحويل داده شد
+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم مهر 1387ساعت 15:16  توسط وارنا ورامين  | 

کمبود آب، کشاورزي ورامين را نابود مي‌کند

حسين خليلي روز شنبه  گفت : کمبود آب در ورامين سبب شده از ‎ 86هزار هکتار اراضي مستعد اين شهرستان، فقط ‎ 46هزار هکتار زيرکشت رفته و بقيه لم‌يزرع باقي بماند که مي‌تواند تهديدي جدي براي کشاورزي ورامين باشد.
وي خاطرنشان کرد: خشکسالي رخ داده در سال زراعي گذشته نيز باعث شد بسياري از اراضي زير کشت گندم و جو از بين رفته و خسارات جبران ناپذيري به کشاورزان منطقه وارد شود.
خليلي گفت : کاهش نزولات جوي، کاهش ميزان ورودي آب به شهرستان ورامين و دم تعيين حق آبه از سد ماملو در سال زراعي جديد نيز باعث خواهد شد کشاورزي شهرستان ورامين به نابودي کامل نزديک شود.
وي اظهارداشت: عدم توجه مسوولان شهرستان ورامين سبب شده توجه کمتري به استعدادهاي غني ورامين در زمينه کشاورزي و دامپروري‌ شود.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم مهر 1387ساعت 15:5  توسط وارنا ورامين  | 

تيم واليبال دربرابر تيم هاي ورامين و دماوند به پيروزي رسيد

تيم واليبال نوجوانان شهرستان ري در دو بازي متوالي كه صبح و بعداز ظهر روز جمعه انجام شد به مصاف تيم هاي ورامين و دماوند رفت كه با پيروزي اين دو بازي را پشت سر گذاشت.نايب رييس هيات واليبال شهرستان ري گفت: تيم ري توانست هر دو بازي خود را با پيروزي سه بر هيچ به پايان برساند.
مهدي عسكري روز شنبه  گفت : بازيكنان شهرستان ري در شرايط خوبي قرار دارند و با بردهايي كه تاكنون به دست آورده اند از نظر روحي نيز درحد مطلوبي هستند.
وي با اشاره به بازي هاي مشكل اين تيم افزود: تيم اسلامشهر تقريبا رقيب سرسختي است كه آنها نيز همانند تيم ري تمام بازي هاي خود را با برد به انجام رسانده اند.
تيم واليبال شهرستان ري هفته آينده به ترتيب به مصاف تيم هاي اسلامشهر و رباط كريم خواهد رفت.
سال گذشته شهرستان ري در اين مسابقات به مقام نايب قهرماني دست يافته بود.
+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم مهر 1387ساعت 15:1  توسط وارنا ورامين  | 

ساخت و سازهاي ورامين بر اساس طرح مقاوم سازي اجرا خواهد شد

"مجيد مرادي "روز پنجشنه  گفت : به دليل وجود خاکهاي سست و آبرفتي در حوزه شهرداري ورامين ، با نظارت شهرداري ورامين ساخت و سازها بر اساس قوانين طرح مقاوم سازي اجرا خواهد شد .
وي افزود: يکي از مهمترين مشکلات عمده زمين هاي محدوده شهري ورامين احداث بناهايي است که از گذشته بدون رعايت ضوابط ايمن سازي بر روي اين خاکهاي سست بنا شده است که مي تواند معضلات فراواني را به بار آورد .
وي گفت: با توجه به طرح هاي کارشناسي ارائه شده در جهت جلوگيري از بروز حوادث ناگوار ،طرح ايمن سازي ساخت و سازهاي شهري بر اساس آئين نامه 2800 آغاز گرديده است .
مرادي افزود: بر اساس اين طرح تمامي نقشه هاي ساختماني با در نظر گرفتن ايجاد بادبند ها و رعايت فاصله ميان آنها ، مهاربند ، ايجاد پي ساختماني مناسب ، آزمايش خاک و پي ساختمان ، احداث زير زمين و پائين بردن فوندانسيون تا رسيدن به خاک مقاوم مورد تائيد قرار مي گيرد.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم مهر 1387ساعت 14:11  توسط وارنا ورامين  | 

استاد عليرضا طالقانی

استاد عليرضا طالقانی فرزند سیف اله از نوادگان ملا نعيمای طالقانی در تاريخ 15 آذر 1334 در ورامین روستای کهریزک- باغ رین  در منزل پدريش كه (قبلاً خانه بهداشت بود و درحال حاضر به صورت رايگان در اختيار ترك‌كنندگان اعتیاد قرار گرفته است) به دنيا آمد. اما قبل از هر چیز به روز و تاریخ تولد وی پرداختیم زیرا ایشان در سالی بدنیا آمدند که متأسفانه 3 تن از بزرگترین مردان روزگار (1- علامه دهخدا 2- عباس اقبال آشتیانی 3- احمد بهمن یار) دار فانی را وداع گفتند و به بقای ابدی پیوستند.. اما روز تولد ایشان نیز روزی بود که عده ای از دانشجویان دانشگاه تهران به گناه آزاده بودن به دار آویخته شدند. از جمله شهید شریعت رضوی و خلیل طهماسبی كه خيابان 16 آذر تهران به يادبود همين دانشجويان انقلابي ناميده شد.

 
ادامه مطلب

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم مهر 1387ساعت 16:8  توسط وارنا ورامين  | 

همايش مديريت بحران در شهرستان ورامين برگزار شد

معاون سياسي انتظامي فرمانداري ورامين در اين همايش گفت: شهرستان ورامين همواره از بلاياي طبيعي همچون خشکسالي، سرمازدگي، توفان، سيلاب، فرسايش خاک، صاعقه، آفات نباتي، آلودگي آب و محيط زيست خسارت ديده است.
سيد جمال جليلي افزود: برگزاري جلسات آموزشي، ساماندهي و سازماندهي نيروهاي درگير بحران و پيش بيني امکانات مورد نياز در مقابله و پيشگيري بلاياي طبيعي ضروري است.
وي خاطرنشان کرد: در مرحله آمادگي مقابله با بلايا بايد نقاط ضعف و قوت در حوزه مديريت بحران لحاظ شود.
جليلي، عنصر هماهنگي را در مقابله با حوادث بسيار ضروري دانست و گفت: عدم هماهنگي نيروهاي درگير در بحران با يکديگر، کارهاي انجام شده را خنثي مي‌ کند.
وي از بخشداران خواست با ايجاد هماهنگي بين دهياران، شرايط لازم را براي تشکيل ستادهاي بحران در بخش ها و روستاها فراهم نمايند .
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم مهر 1387ساعت 15:54  توسط وارنا ورامين  | 

فرمانده سپاه ورامين: بسيج در همه شرايط آماده دفاع از کشور است

سرهنگ پاسدار غلامعلي ابوذري روز سه شنبه  گفت : بسيج الگوي پرافتخار دفاع از ارزشهاي ديني و اسلامي و سنگردار حمايت از انقلاب اسلامي است.
وي خاطرنشان کرد: همانطور که بسيجيان در هشت سال دفاع مقدس افتخار آفريدند و از خاک کشور حفاظت کردند، اکنون نيز براي سربلندي کشور از هيچ تلاشي دريغ نمي کنند.
ابوذري گفت: بسيج در تمام صحنه‌هاي انقلاب حضور حماسي داشته و اين نهاد مردمي تاکنون برگهاي زريني از تاريخ ارزشمند نظام را به نام خود ثبت کرده است.
وي ادامه داد: در شرايط کنوني کشور، دشمن با ترويج فرهنگ ابتذال درصدد تخريب افکار جوانان است ولي به برکت خون شهدا و همت خانواده هاي معظم آنان، مايوس خواهد شد.
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم مهر 1387ساعت 15:50  توسط وارنا ورامين  | 

کلاسهاي ترم پاييزه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي ورامين آغاز شد

محمد اسماعيلي گفت: به منظور ارتقاي سطح علمي و آموزشي هنرمندان و هنرجويان شهرستان ورامين و انجام امور زيربنايي، ترم پاييزه کلاسهاي آموزشي اداره ارشاد ورامين در رشته هاي مختلف آغاز شده است.
وي افزود: اين کلاسها در رشته هاي مختلف علوم قرآني و حديث، هنرهاي تجسمي، دوره هاي آموزشي تئاتر و بازيگري، دوره هاي عکاسي، ‌خوشنويسي، سرود و موسيقي برگزار شده است.
اسماعيلي گفت: در بخش علوم قرآني، کلاسهاي آموزشي روخواني، روانخواني و قرائت در کانونهاي فرهنگي و هنري مساجد شهرستان برگزار مي شود.
وي ادامه داد: کلاسهاي آموزشي هنرهاي تجسمي شامل طراحي ، نقاشي ، رنگ روغن، گرافيک در محل فرهنگسراي رازي ورامين برگزار مي گردد .
اسماعيلي افزود: علاقه مندان به هنر خوشنويسي مي توانند با مراجعه به مرکز خوشنويسي شهرستان ورامين در دوره هاي آموزش نستعليق ، شکسته ، شکسته نستعليق شرکت کنند .
علاقه مندان با دوقطعه عکس، فتوکپي صفحه اول شناسنامه و کارت ملي به دفاتر انجمن ها و کانونهاي فرهنگي و هنري شهرستان در ميدان رازي، فرهنگسراي رازي مراجعه ثبت نام نمايند.
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم مهر 1387ساعت 15:47  توسط وارنا ورامين  | 

نشست دشت ورامين تهديد جدي براي کشاورزي منطقه است

حسين فخاري روز سه شنبه  گفت : به دليل برداشت بي رويه آب از سفره هاي زير زميني، دشت ورامين ماهانه دو سانتي متر نشست مي کند.
وي خاطرنشان کرد: پديده نشست زمين در دشت ورامين در سالهاي اخير به تناسب افزايش حفر چاههاي مجاز و غيرمجاز رشدي صعودي داشته است.
فخاري گفت: تعداد چاههاي مجاز و غيرمجاز در دشت ورامين در سال 1341 تنها 297 حلقه بود درحالي که طبق آخرين آمار درحال حاضر بيش از 3500 حلقه چاه در شهرستان وجود دارد که احتمالا تعداد آنها بيشتر نيز مي باشد.
وي افزود: با احتساب 14 رشته قنات موجود در ورامين، روزانه 490 مترمکعب آب از سفره هاي زير زميني ورامين استحصال مي شود.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم مهر 1387ساعت 15:42  توسط وارنا ورامين  | 

نان همچنان در ورامين گرانتر از قيمت مصوب فروخته مي شود

با وجود اعتراض مردم شهرستان به اين افزايش قيمت ، نانوايان بدون توجه به اين اعتراضات به کار خود ادامه داده و در صورت تشديد اعتراضات از عرضه نان به معترضين خودداري مي کنند.
در چند روز اخير عده اي از شهروندان وراميني با حضور در فرمانداري شهرستان نسبت به اين امر اعتراض خود را اعلام داشته اند که تا کنون اين شکايات نتيجه اي دربر نداشته است 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم مهر 1387ساعت 18:19  توسط وارنا ورامين  | 

رييس اوقاف ورامين: براي کمک به نيازمندان گسترش فرهنگ وقف ضروري است

حجت الاسلام آيت الله عباسيان روز دوشنبه گفت : به مناسبت بازگشايي مدارس براي کمک به نيازمندان، مبلغ يکصد ميليون ريال ازسوي اين اداره به دانش آموزان نيازمند شهرستان اهدا شد.
وي خاطرنشان کرد: اين مبلغ درقالب کار فرهنگي و بسته هاي نوشت افزار به دانش آموزان نيازمند بويژه در روستاهاي ورامين اهدا شد.
عباسيان گفت: دانش آموزان آينده سازان کشور و جامعه اسلامي هستند و از بين همين دانش آموزان نيازمند، با همت و تلاش مسوولان بويژه معلمان، افرادي مسووليت کشور را به عهده خواهند گرفت.
وي ادامه داد: در برنامه ريزي هاي صورت گرفته جهت آشنايي دانش آموزان با بقاع متبرکه شهرستان، تور يک روزه براي اين دانش آموزان راه اندازي خواهيم کرد که در آن با تاريخچه و زندگينامه امامزادگان مدفون در اين شهرستان آشنا شوند.
عباسيان افزود: درحال حاضر سه هزارو 82 دانش آموز جزو خانواده کميته امداد ورامين
مي باشند که از اين تعداد يک هزارو 320 نفر در شهر ورامين و جواد آباد، 472 نفر در شهر پيشوا و يکهزار و 290 نفر در شهر قرچک سکونت دارند.
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم مهر 1387ساعت 15:46  توسط وارنا ورامين  | 

81 اثر تاريخي درشهرستان ورامين در فهرست آثار ملي قرار دارد

مجيد ژاله نيا روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: در ثبت يک اثر چهار مقوله ميراث فرهنگي، طبيعي، مذهبي و معنوي مورد توجه قرار مي گيرد .
وي خاطرنشان کرد: به دليل برخي کمبودها، بسياري از آثار تاريخي شهرستان ورامين که از ارزش و اهميت جهاني برخوردار مي باشند، ناشناخته باقي مانده اند .
ژاله نيا، از مسجد جامع ، قلعه ايرج ، برج علاءالدوله ، تپه هاي تاريخي پرديس و شغالي به عنوان منحصر به فردترين آثار تاريخي شهرستان ورامين ياد کرد .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم مهر 1387ساعت 15:45  توسط وارنا ورامين  | 

شهرداري ورامين از مؤلفان کتب فرهنگي حمايت مي کند

سيد احمد حسيني روز يکشنبه  گفت : با تصويب شوراي اسلامي شهر ورامين، کساني که درمورد ويژگيهاي شهر ورامين تاليفاتي منتشر کنند از حمايت هاي مادي و معنوي شهرداري و شوراي اسلامي شهر ورامين برخوردار مي شوند.

وي خاطرنشان کرد: منطقه کهن، تاريخي و مذهبي ورامين از مناطقي است که با پتانسيل هاي بالقوه و بالفعل علمي، فرهنگي و مذهبي آن طور که شايسته است معرفي نشده و شوراي اسلامي ورامين سعي خواهد کرد درجهت حفظ دستاوردهاي گذشتگان و معرفي آن از مؤلفين و محققين حمايت کند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم مهر 1387ساعت 15:43  توسط وارنا ورامين  | 

جلسه شوراي اطلاع رساني شهرستان ورامين برگزار شد

در اين جلسه بر لزوم اطلاع رساني دقيق و سريع توسط ادارات تاکيد شد.
معاون سياسي انتظامي فرمانداري ورامين در اين جلسه گفت: در جهان امروز موضوع اطلاع رساني و انتقال اخبار و اطلاعات از اهميت ويژه برخوردار بوده و در عرصه برنامه ريزي و تصميم گيري حرف اول را مي زند.
سيد جمال جليلي افزود: در عرصه اطلاع رساني نبايد منتظر باشيم تا اتفاقي رخ دهد سپس از آن خبري تهيه شود، بايد با استفاده از شرايط منطقه وقوع بسياري از اخبار را پيش بيني کرده و درمورد آن اطلاعات مورد نياز را جمع آوري کرد.
وي خاطرنشان کرد: خبر زماني ارزش دارد که تمام شش عنصر خبري در آن لحاظ شده و در کمترين زمان ممکن ارسال شده باشد.
جليلي گفت: شهرستان زماني به پويايي کامل مي رسد که اطلاع رساني در درجه عالي بوده و تمام رخدادها يا پيش بيني ها در کمترين زمان انعکاس يابد.
معاون فرماندار ورامين افزود: ارسال اخبار توسط ادارات علاوه بر تاثير در بررسي عملکرد ادارات و نهادها، در رفع بسياري از کمبودها و معضلات موجود نيز تاثيرگذار است.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم مهر 1387ساعت 15:37  توسط وارنا ورامين  | 

مراسم سالگرد "ژوليده نيشابوري " در ورامين برگزار شد

ورامين – مراسم اولين سال درگذشت " حسن فرحبخشيان" متخلص به ژوليده نيشابوري از شعراي به نام ايران اسلامي شب گذشته در مصلاي صاحب الزمان شهرستان ورامين برگزار شد .

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیستم مهر 1387ساعت 23:0  توسط وارنا ورامين  | 

فرمانده پليس ورامين :مردم ياريگر پليس باشند

ورامين - فرمانده نيروي انتظامي شهرستان ورامين گفت : در بعد نظامي پليس و نيروهاي جان برکف نيروي انتظامي اجازه تعرض به هيچ متجاوزي را نخواهند داد ولي در بعد فرهنگي اگر ياري مردم نباشد اين نيرو کاري نمي تواند انجام دهد.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیستم مهر 1387ساعت 22:54  توسط وارنا ورامين  | 

امام جمعه ورامين :نيروي انتظامي عزت کشور را فراهم مي کند

آيت الله "سيد مرتضي محمودي " در خطبه هاي نماز جمعه شهرستان ورامين که در مسجد جامع اين شهر برگزار شد افزود: اگر توان دفاعي يک کشور قوي باشد آن کشور همواره سربلند خواهد بود و اين عزت و بزرگي در ايران اسلامي ، باعث عزت اسلام نيز خواهد شد .
وي افزود: مردم براي اينکه دين خود را به نيروي انتظامي ادا کنند بايد در هر شرايط يار و ياور آنها بوده و خود مانند يک پليس در جامعه عمل نمايند .

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیستم مهر 1387ساعت 0:49  توسط وارنا ورامين  | 

مسجد جامع ورامین

+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم مهر 1387ساعت 23:19  توسط وارنا ورامين  | 

افتتاح نمایشگاه نیروی انتظامی

نمایشگاه نیروی انتظامی به همت معاونت ستاد فرماندهی انتظامی شهرستان ورامین و با حضور جمعی از مسئولان محلی شهرستان ورامین در پارک خانواده افتتاح شد .رضایی مقدم ـ ریاست عقیدتی ـ سیاسی وظایف مأمورین را کاری بس دشوار دانست و با بیان اینکه آنها وظیفه استقرار نظم و آرامش ، تأمین امنیت و نگهبانی و پاسداری از انقلاب اسلامی را بر عهده دارند ، نیروی انتظامی را مظهر اقتدار ملی دانست و از آنان تقدیر و تشکر کرد .

+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم مهر 1387ساعت 23:12  توسط وارنا ورامين  | 

شعر دفاع مقدس در شهرستان ورامين مورد نقد و بررسي قرار گرفت

 اين جلسه با حضور شاعران و فرهيختگان شهرستان ورامين و نيز استاد"پرويز بيگي حبيب آبادي " از شاعران دفاع مقدس و با هدف ترويج ارزش هاي اصيل اعتقادي و انقلابي و بررسي تخصصي آثار ادبي و هنري دفاع مقدس برگزار شد .
در اين جلسه که باهمکاري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ورامين ، کانون شعر و ادب ورامين و بنياد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس جنوب شرق استان تهران برگزار شد ، تاريخ تحليلي شعر دفاع مقدس و گزيده اشعار حسين عبدي از شاعران شهرستان ورامين با عنوان " يادگار سرو " مورد نقد و بررسي قرار گرفت .
"حسين عبدي" از شاعران فعال شهرستان ورامين مي باشد که با 15 سال فعاليت در عرصه شعر دفاع مقدس حائز رتبه هاي برتر کشوري شده است .
همچنين استاد "پرويز بيگي حبيب آبادي " شاعر شعر ارزشمند "ياران چه غريبانه رفتند از اين خانه " داراي آثار به نام و ماندگار در تاريخ شعر دفاع مقدس کشور است.
+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم مهر 1387ساعت 23:8  توسط وارنا ورامين  | 

مرحله دوم رزمايش بسيجيان شهرستان ورامين آغاز شد

فرمانده سپاه پاسداران ناحيه ورامين گفت : اين رزمايش با هدف ارتقاي سطح آمادگي نيروهاي بسيج در مقابل تهاجم احتمالي دشمنان، افزايش دانش عمومي، نظامي و دفاعي بسيجيان، دشمن شناسي و نحوه استفاده از تاکتيک هاي نظامي به اجرا درآمده است.
"غلامعلي ابوذري" گفت: در اين رزمايش بسيجيان تاکيتک هاي تئوري ارائه شده در کلاسهاي بسيج را به طور عملي مرور مي کنند.
وي گفت:نيروهاي بسيجي با برپاکردن اردوگاه ها در صحرا، انواع رزمايشهاي خود را شامل دفاع از کوي و برزن، مقابله با اغتشاشات و امداد و نجات انجام خواهند داد.
وي افزود: دراين رزمايش بسيجيان ناحيه‌هاي مرکزي، قرچک، پيشوا و جوادآباد درقالب ‎ 15گردان عاشورا و الزهرا(س) حضور دارند.
وي افزود: رزمايش پيروان ولايت طي چهار مرحله و تا 25 مهرماه در منطقه عمومي پيشوا اجرا خواهد شد .
وي گفت: مرحله اول اين رزمايش از پانزدهم مهرماه آغاز شده است و در اين مراسم بسيحيان دانش آموز حضور نخواهند داشت .
فرمانده سپاه پاسداران ناحيه ورامين با اشاره به نقش بسيج در صيانت از جمهوري اسلامي گفت: بسيج نهادي مردمي برآمده از بطن جامعه است و همواره با حفظ آمادگي خود از تماميت ارضي جمهوري اسلامي حفاظت خواهد کرد .
وي تاکيد کرد: بسيج همواره در برابر زياده خواهاني که قصد دست اندازي به کيان ايران اسلامي دارد ايستادگي کرده و دستي را که بخواهد به ايران اسلامي تعرض کند قطع خواهد نمود
+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم مهر 1387ساعت 23:7  توسط وارنا ورامين  | 

همايش بزرگداشت علامه قطب الدين رازي در ورامين برگزار مي شود

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ورامين روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت : اين همايش با هدف معرفي شخصيت بزرگان و انديشمندان اسلامي و شناخت تاريخ درخشان و ارزنده شهرستان ورامين در زمينه هاي علمي و فرهنگي در 25 آذرماه سالجاري ، همزمان با روز ملي پژوهش در شهرستان ورامين برگزارمي گردد .
"محمد اسماعيلي " افزود: شهرستان ورامين داراي پيشينه غني فرهنگي مي باشد که شخصيت هاي بزرگي را در طول تاريخ به جامعه علمي و فرهنگي ايران معرفي نموده که متاسفانه در اين زمينه و در حوزه ميراث معنوي فعاليت زيادي صورت نگرفته است .
وي گفت : اين امر باعث شده بسياري از شخصيت هاي بنام شهرستان ورامين گمنام باقي بمانند .
 

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم مهر 1387ساعت 23:5  توسط وارنا ورامين  | 

معاون سياسي انتظامي فرمانداري ورامين معرفي شد

در اين مراسم صبح امروز در سالن اجتماعات فرمانداري ورامين ، "سيد جمال جليلي" به عنوان معاون سياسي انتظامي فرمانداري ورامين معرفي شد .
فرماندار ورامين در اين مراسم گفت : امروز مسير حرکت فرمانداري ، يک مسير رو به جلو بوده مه با مساعدت و همکاري همه عناصر اجرايي به قله هاي مرتفع خواهد رسيد .
"مهدي مهديزاده " افزود: فرمانداري ورامين با در اختيار داشتن کارشناسان کارآمد و برخوردار از علم و تجربه مي تواند گامهاي مؤثري را در امر توسعه شهرستان و رفاه شهروندان وراميني بردارد .
وي تصريح کرد: فعاليت در حوزه هاي سياسي انتظامي با ساير حوزه ها متفاوت مي باشد ، در حوزه هاي غير سياسي معيارها را مي توان روي کاغذ ارزيابي کرد ولي فعاليت حوزه سياسي انتظامي داراي ظرافت هايي است که نمي توان آنها را به طور روشن ارزيابي نمود .
مهديزاده افزود: دستيابي به اهداف والا و ارزشمند نياز به زحمات تلاشهاي مضاعف دارد ، اين تلاشها شايد در هيچ دفتري ثبت نشود ولي اجر آن نزد خداوند محفوظ مي باشد .
در اين مراسم از زحمات و تلاشهاي "سيد حسين حسيني صديق"معاون سابق سياسي انتظامي فرمانداري ورامين تقدير به عمل آمد .
جليلي داراي 16 سال سابقه مسووليت در حوزه سياسي امنيتي ،مسووليت حراست ،بازرسي کارگروه اشتغال و کشاورزي را در مجموعه وزارت کشور و استانداري تهران است.
+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم مهر 1387ساعت 23:4  توسط وارنا ورامين  | 

بلاياي طبيعي و زيان‌هاي آن بر کشاورزي شهرستان ورامين

دستيابي به رتبه اول توليد غله در استان تهران و توليد گوشت قرمز در کشور دليل بر اين مدعاست که خاک دشت ورامين ارزشي فراتر از طلا دارد .
ولي اين قطب کشاوزري از سال گذشته دستخوش خسارات فراواني شده است که اغلب بلاياي طبيعي بوده و باعث شده تا ميلياردها ريال به کشاورزي شهرستان خسارت وارد شود.
اولين خسارت وارده به بخش کشاورزي ورامين در 15 خرداد سال گذشته در اثرتوفان و تگرگ شديددر جنوب شهرستان ورامين رخ داد که طي آن بيش از14 هزار هکتار از مزارع گندم و جو صيفي جات به طور کلي نابود شد .
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه هفدهم مهر 1387ساعت 18:44  توسط وارنا ورامين  | 

نمايشگاه آيينه عبرت در شهرستان ورامين برپا شد

سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامي ورامين به خبرنگار ايرنا گفت: اين نمايشگاه به منظور آشنايي بيشتر جوانان با زيان‌هاي ناشي از اعتياد داير شده است.
محمدحسين اسماعيلي افزود: در اين نمايشگاه موضوعاتي باعنوان اعتياد از منظر قرآن و بزرگان دين، مواد مخدر و باندهاي شيطاني، عوامل سقوط در منجلاب اعتياد و پيامدهاي شوم اعتياد، درقالب ‎ 52تابلوي نقاشي به نمايش درآمده است.
وي اظهار داشت: يکي از مهم‌ترين حربه‌هاي دشمنان نظام جمهوري اسلامي تهاجم فرهنگي است و هدف اصلي آنان نيز جوانان و نوجوانان هستند.
اسماعيلي ادامه داد: استکبار جهاني به‌ سرکردگي آمريکا از حربه اعتياد و مواد مخدر به‌عنوان مهم‌ترين عامل در ايجاد ضعف و سستي در جوانان استفاده کرده تا ضربات جبران ناپذيري به جامعه وارد کند.
وي يادآور شد: جوانان بايد از طريق آشنايي با عوارض اعتياد، اطلاعات خود را براي مقابله با آن افزايش دهند.
اسماعيلي افزود: انتخاب دوست خوب، مطالعه و کسب آگاهي بيشتر درمورد خطرات و زيان‌هاي اعتياد، شرکت در برنامه‌هاي ورزشي، علمي و مذهبي نيز در پيشگيري از گرايش جوانان به اعتياد موثر است
+ نوشته شده در  چهارشنبه هفدهم مهر 1387ساعت 18:42  توسط وارنا ورامين  | 

هفت حلقه چاه آب در شهر ورامين حفر شد

عليرضا نوذري پور روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود:حفر اين چاهها با توجه به رشد روزافزون جمعيت در محدوده شهرهاي تحت پوشش خدماتي اين شرکت و افزايش تقاضا براي آب صورت گرفته است.
وي خاطرنشان کرد: علاوه بر حفر اين هفت حلقه چاه، يک حلقه چاه ديگر نيز در دست حفر است و طبق پيش بيني هاي بعمل آمده طي دو ماه آينده دو حلقه چاه ديگر نيز در اين محدوده حفر خواهد شد.
نوذري پور گفت: عمق اين چاهها که به روش دوراني حفر شده 200 متر بوده که براي حفر هر چاه يک ميليارد و 500 ميليون ريال هزينه شده است.
اين مسوول ادامه داد: با حفر اين چاهها مجموعاً 130 ليتر در ثانيه به ظرفيت آبدهي چاههاي اين شرکت افزوده شد.
وي افزود: جهت جمع آوري و انتقال آب استحصالي از اين چاهها بيش از 15 کيلومتر خطوط انتقال جديد در قطرهاي مختلف 300 تا 600 ميلي متري اجرا شد .
+ نوشته شده در  چهارشنبه هفدهم مهر 1387ساعت 18:40  توسط وارنا ورامين  | 

دادستان ورامين :مقابله با مواد مخدر وظيفه نيست،جهاد است

"حسن عبدالله زاده " روز سه شنبه در همايش " جوان ، اعتياد و خانواده " که در شهر قرچک برگزار شد افزود: اگر در بحث مواد مخدر هر کس وظيفه خود را به درستي انجام دهد بسياري از مشکلات اين بخش مرتفع مي گردد.
وي افزود:مقابله اي که دادگاه در برابر مجرمان عرصه مواد مخدر صورت مي دهد،مقابله با معلول است و کسي که اقدام به فروش و يا عرضه مواد مخدر مي کند محصول جامعه اي است که وي را وادار به اين کار نموده است .
وي گفت : در همين شهر ، تاکنون چند نفر در مورد مواد مخدر اعدام شده و چندين نفر شلاق خورده اند ولي اين کارها در دراز مدت اثر بازدارنده نخواهد داشت
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه هفدهم مهر 1387ساعت 18:38  توسط وارنا ورامين  | 

آشنائی با امامزادگان شهرستان ورامین(امامزاده یحیی کهنه گل)

بنای امامزاده یحیی درجنوب شرقی شهرستان  ورامین و در محله ای معروف به کهنه گل قرار دارد. تاریخ بنای امامزاده یحیی ، ماه محرم سال 707 هـ . ق است. سبک معماری مقبره شباهت زیادی به مسجد جامع و برج علاءالدین دارد. ورودی بنا در جهت شمال ، دارای حیاط وسیعی است که از آن به عنوان گورستان استفاده شده است. سیاحان بازدید کننده از امامزاده یحیی همگی از کاشی های شفاف و زیبای آن در سفرنامه های خود تعریف و تمجید کرده اند، ولی متأسفانه اثری از آن کاشی ها بر جای نمانده است. بنای امامزاده یحیی یکی از چند اثر تاریخی دوره مغول است که هنوز در ورامین بر جای مانده و با گنبد زیبای آجری در محوطه گورستان محصور است. اهمیت تاریخی این امامزاده مرهون تزئینات، گچبری و کتیبه برجسته آن می باشد که به خط ثلث نوشته شده است. ساختمان بقعه برخلاف نمای بیرونی آن تزئینات عالی گچبری دارد و تاریخ محرم سال 707 هـ . ق بر کتیبه آن نقش بسته و نام «ابومحمد الحسن بن المرتضی بن حسین محمد بن الحسن بن ابی زید» بر آن حک است. بنای مقبره دارای گنبد بزرگ آجری است که در بدنه آن هشت دریچه مشبک تعبیه شده و تهویه هوا و تأمین نور داخل صحن را به عهده دارد.این بقعه ، محراب کاشیکاری بسیار نفیسی به تاریخ 663 هـ . ق اثر «علی بن محمد ابی طاهر» را در خود جای داده بود که اکنون در موزه «متروپولیتن» نیویورک نگهداری می شود.

 تصاویر در ادامه مطلب

روی مزار، سنگ قبری به شکل محراب با تاریخ 750 هـ . ق وجود داشت که اکنون در موزه آرمیتاژ روسیه جای دارد. روی این سنگ امضای دو نفر از افراد خاندان کاشی ساز معروف کاشان به عنوان سازنده دیده می شود. داخل صحن شجره نامه ای موجود است که نسب امامزاده را به امام حسن (ع) می رساند


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم مهر 1387ساعت 15:30  توسط وارنا ورامين  | 

فرمانده پليس ورامين: پليس امنيت رابراي مردم به ارمغان مي آورد

سرهنگ احمد قاسم خاني روز دوشنبه به مناسبت هفته نيروي انتظامي گفت : مشارکت و تعامل بيشتر مردم با پليس زمينه لازم را براي ايجاد فضايي آرام براي شهروندان فراهم کرده است.
وي از اعتماد مردم به نيروهاي پليس به عنوان بالاترين سرمايه ياد و خاطرنشان کرد: اعتماد مردم به پليس، سبب توسعه پايدار در جامعه مي شود.
قاسم خاني گفت: هفته نيروي انتظامي بهترين فرصت براي بيان تلاشهاي نيروهاي جان برکف اين نيرو و به نمايش گذاشت اقتدار نيروي انتظامي مي باشد .
فرمانده نيروي انتظامي ورامين، هدف از ين هفته را پاسداشت عملکرد نيروي انتظامي و بخشي از تلاش هاي آنان در حوزه هاي مختلف بخصوص حوزه هاي امنيت و انضباط اجتماعي، آگاه سازي و آموزش همگاني شهروندان و همدلي و همکاري مردم با پليس جهت ساختن جامعه اي امن و قانونمند عنوان کرد.
وي افزود: در هفته نيروي انتظامي، علاوه بر برپايي نمايشگاه جهت آشنايي شهروندان با دستاوردهاي پليس در منطقه، همايش اعتياد، جوانان و خانواده با همکاري آموزش و پرورش قرچک، دوره هاي آموزشي در مدارس و صبحگاه مشترک نيز برگزار مي شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم مهر 1387ساعت 21:11  توسط وارنا ورامين  | 

افزايش خودسرانه قيمت نان در ورامين با اعتراض مردم مواجه شد

جمعي از مردم ورامين در اعتراض به افزايش خودسرانه قيمت نان در برخي نانوايي ها خواستار توضيح مسئولان درباره اين افزايش قيمت شدند.
برخي از اين افراد در گفتگو اظهار داشتند : تا چند روز قبل نانوايان به بهانه نداشتن پول خرد ، اقدام به دريافت وجه بيشتر از مردم مي کردند.
يکي از اين افراد گفت : نان بربري 400 ريالي را امروز يک هزار ريال خريده ام در صورتيکه نه کيفيت بهتري نسبت به قبل دارد نه از نظر اندازه تغييري در آن ايجاد شده است .
" مرتضي ياراحمدي "گفت : نانوايي هاي سنگکي نان 750 ريالي را کمي بزرگتر پخته و روي آن را اندکي کنجد پاشيده و آن را با نرخ 2 هزار ريال به مشتريان مي فروشند .
يکي ديگر از شهروندان وراميني گفت : چرا مسئولان برروي فعاليت نانوايي ها نظارت نمي کنند ، مگر مي شود يک شبه و بدون هيچ دستورالعملي نان را به دو برابر قيمت به مردم فروخت .
مرتضي طاهري افزود: اگر قرار باشد هر کس جنس خود را به قيمت دلخواه به مردم بفروشد ، سنگ روي سنگ بند نمي شود .
اين در حالي است که رييس تعزيرات آرد و نان شهرستان ورامين هرگونه افزايش قيمتي در نانوايي هاي ورامين را تکذيب کرد.
"حميدرضا تاجيک "گفت : برخي از نانوايي ها شيطنتهايي را در خصوص افزايش قيمتها انجام ميدهند که با انها برخورد خواهد شد .
وي از پلمپ يک واحد نانوايي به دليل افزايش خودسرانه قيمت نان در ورامين خبر داد .
تاجيک تصريح کرد : شهروندان وراميني در صورت مشاهده افزايش قيمت در نانوايي ها مي توانند با شماره 2249321 تعزيرات آرد و نان شهرستان ورامين تماس حاصل نمايند.

+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم مهر 1387ساعت 20:20  توسط وارنا ورامين  | 

مسابقات فوتسال جام رمضان ورامين به پايان رسيد

 در اين دوره از مسابقات که با حضور 60 تيم از شهرستانهاي ورامين ، پاکدشت و ري برگزار شد ، تيم پايگاه شهيد عبدالعلي پور ورامين به مقام قهرماني دست يافت .
در اين دره از مسابقات تيم هاي تعاوني ايثارگران و شرکت آشيان گستران به مقامهاي دوم و سوم دست يافتند.
همچنين در اين دوره از مسابقات فوتسال ،" محمد علي عباسي "از تيم پايگاه شهيد عبدالعلي پور به عنوان بازيکن اخلاق معرفي شد .
در پايان اين رقابتها ضمن اهدا جوايز تيم هاي برتر، از پيشکسوتان عرصه ورزش و فوتبال شهرستان ورامين با تقديم هدايايي تقدير به عمل آمد
+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم مهر 1387ساعت 20:18  توسط وارنا ورامين  | 

رزمايش صحرايي بسيجيان شهرستان ورامين آغاز شد

فرمانده سپاه پاسداران ناحيه ورامين  گفت : اين رزمايش با هدف ارتقاي سطح آمادگي نيروهاي بسيج در مقابل تهاجم احتمالي دشمنان، افزايش دانش عمومي، نظامي و دفاعي بسيجيان، دشمن شناسي و نحوه استفاده از تکنيکهاي نظامي به اجرا درآمده است.
غلامعلي ابوذري گفت: اين رزمايش در راستاي رسالت نيروي مقاومت بسيج در حفظ و صيانت از دستاوردهاي انقلاب اسلامي و خنثي سازي توطئه‌هاي دشمن اجرا شده است.
وي افزود: بسيجيان شرکت‌کننده دراين رزمايش همچنين مبارزه با اغتشاش در درون شهر را تمرين خواهند کرد.
ابوذري خاطرنشان کرد: دراين رزمايش بسيجيان ناحيه‌هاي مرکزي، قرچک، پيشوا و جوادآباد درقالب ‎ 12گردان عاشورا، سه گردان الزهرا(س) و دو گردان دانش‌آموزي حضور دارند.
فرمانده سپاه پاسداران ناحيه ورامين گفت: اين رزمايش به مدت سه روز در منطقه عمومي پيشوا و در دو مرحله اجرا خواهد شد.
ابوذري افزود: اجراي عمليات تاخيري، ضد هلي برن، عمليات بازپس‌گيري ، دفاع از کوي وبرزن و عمليات امداد ونجات از مراحل اجرايي اين رزمايش است.
+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم مهر 1387ساعت 20:15  توسط وارنا ورامين  | 

عمليات کاوش باستان شناسي در قلعه ايرج ورامين آغاز شد

سرپرست دفتر ميراث فرهنگي و گردشگري شهرستان ورامين روز دوشنبه گفت  : اين کاوشها با هدف بررسي مواد و مصالح به کار رفته در ساخت اين بنا و نيز کشف اشياء احتمالي در اين قلعه اجرا مي شود .

"مجيد ژاله نيا " افزود: اين کاوشها به مدت يکماه انجام مي شود و پس از آن اين قلعه به پايگاه تحقيقاتي ميراث فرهنگي استان تهران تبديل خواهد شد.
وي افزود: اين قلعه به دليل دارا بودن خصوصيات منحصر به فرد قابليت ثبت در آثار جهاني را دارد و مي تواند به يکي از قطب هاي گردشگري در ايران تبديل شود.
قلعه ايرج ، بزرگترين قلعه نظامي جهان مي باشد که در شمال شرقي ورامين و در نزديکي روستاي عسگرآباد واقع شده است.
اين قلعه که در بين مردم ورامين به قلعه گبري معروف مي باشد با يک هزار و ‎ 800مترطول، يک هزارو ‎ 200مترعرض ومتوسط ارتفاع ‎12 متر، هر بيننده را بسوي خود جذب مي کند.
برخي مورخان، اين قلعه را همان وارناي چهارگوش مي‌دانند که در اوستا از آن به عنوان زادگاه فريدون، قاتل ضحاک ياد شده است.
قلعه ايرج داراي چهار دروازه مي باشد که درازه شمالي آن به کاملا مشرف به قله دماوند مي باشد .
با وجود فرسايش و تخريب ديواره هاي اين قلعه بر اثر مرور زمان ، هنوز از فواصل دور ديواره هاي عظيم اين بنا قابل روئيت است.

+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم مهر 1387ساعت 20:14  توسط وارنا ورامين  | 

برداشت ذرت علوفه اي در ورامين آغاز شد

احمدرضا منصوري روز دوشنبه  گفت: سطح زير کشت ذرت علوفه اي در مزارع اين شهرستان نسبت به سال گذشته 500 هکتار افزايش داشته است.
وي خاطرنشان کرد: سال گذشته در شهرستان ورامين هشت هزار و 500 هکتار از اراضي زير کشت ذرت علوفه اي رفته بود .

منصوري گفت: به طور ميانگين از هر هکتار زمين زيرکشت ذرت علوفه اي، 65 تن محصول برداشت مي شود .
مدير جهاد کشاورزي ورامين افزود: به دليل کمبود امکانات و نبود فرهنگ استفاده، در شهرستان ورامين ذرت دانه اي کشت نمي شود .
منصوري ادامه داد : براي استفاده از ذرت دانه اي بايد امکاناتي نظير خشک کن وجود داشته باشد که در ورامين اين امکانات دراختيار کشاورزان نيست.
شهرستان ورامين داراي 80 هزار هکتار اراضي قابل کشت مي باشد

 

+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم مهر 1387ساعت 15:29  توسط وارنا ورامين  | 

کوچ پرندگان مهاجر به تالاب هاي ورامين آغازشد

همه ساله اوايل فصل پاييز، پرندگان مهاجر به اين منطقه که داراي آب و هواي معتدل با پوشش مناسب گياهي است، مهاجرت مي‌کنند.
رييس اداره حفاظت محيط زيست ورامين روز يکشنبه  گفت : مرغابي سرسبز، خوتکا، اگرت، حواصيل و پرندگان غازنما مانند آنقوت، تنجه و شمار اندکي فلامينگو، درنا و قو را از جمله پرندگان مهاجر ذکر کرد که زمستان را در اين منطقه سپري مي‌کنند.
اسماعيل ميران‌زاده، همچنين از ورود صدها قطعه هوبره که از پرندگان کمياب و درحال انقراض هستند، به اين منطقه حفاظت شده خبر داد و افزود: اين پرندگان تا اواسط اسفند ماه در ورامين بسر مي‌برند.
وي گفت: با ورود اين پرندگان، تعداد زيادي پرنده شکاري از جمله باز و عقاب نيز که در راس هرم غذايي اکوسيستم قرار دارند، وارد منطقه شده‌اند.
ميران‌زاده اظهار داشت: با ورود پرندگان شکاري، صيادان حرفه‌اي و سودجو درصدد شکار پرندگان مذکور برمي‌آيند که اين مساله همه ساله مشکلاتي را براي ماموران اين سازمان بوجود مي‌آورد.
رئيس اداره حفاظت محيط زيست ورامين ادامه داد: با اين حال به شکارچيان داراي مجوز توصيه مي‌شود به دليل مهاجرت مداوم اين گونه پرندگان و احتمال وجود بيماري، تا اطلاع ثانوي از شکار پرندگان خودداري کنند.
ميران‌زاده يادآور شد: گشت‌هاي اين اداره همه روزه بخصوص پنجشنبه و جمعه با کنترل آبگيرها و تالاب‌ها، از شکار پرندگان جلوگيري و هرگونه تغيير در آنها را به اداره‌محيط زيست وشبکه‌دامپزشکي شهرستان گزارش مي‌دهند
+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم مهر 1387ساعت 16:54  توسط وارنا ورامين  | 

تور يک روزه "ورامين گردي" در شهرستان ورامين برگزار مي شود

سرپرست دفتر ميراث فرهنگي شهرستان ورامين گفت : به مناسبت هفته گردشگري ، تور يک روزه روستاگردي و ورامين گردي ر شهرستان ورامين برگزار مي شود.
مجيد ژاله نيا روز يکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا گفت: اين تور با همکاري بخش خصوصي جهت آشنايي روستاهاي تاريخي شهرستان ورامين برگزار مي شود .


وي افزود:اين طرح سال گذشته براي نخستين بار در سطح استان تهران برگزار شد که با استقبال چشمگير علاقه‌مندان به گردشگري مواجه شد.
وي گفت: دراين توريک روزه، علاقه‌مندان ازآثارتاريخي، مذهبي وجاذبه‌هاي طبيعي روستاهاي شهرستان ورامين ديدن کردند.
وي همچنين از آماده سازي بناهاي تاريخي شهرستان ورامين جهت بازديد گردشگران خبر داد .
ژاله نيا گفت : در طي هفنه گذشته 40 نفر از گردشگران خارجي از بناهاي تاريخي نظير برج آرامگاهي علاء الدوله ، مسجد جامع و نيز امامزاده يحيي(ع) بازديد و سپس به سمت کوير مرکزي عازم شدند .
وي افزود: اين گروه از 22 گردشگر سوئيسي و 18 گردشگر انگليسي تشکيل شده بود .
وي تصريح کرد :با هماهنگي هاي به عمل آمده با دفاتر و آژانس هاي مسافرتي شهرستان ،مقرر شده تا اين دفاتر نسبت به برگزاري تورهاي يکروزه ورامين گردي اقدام نمايند .
سرپرست دفتر ميراث فرهنگي شهرستان ورامين از ايجاد تعامل با ميراث فرهنگي استان سمنان جهت برگزاري تورهاي کوير نوردي در اين استان خبر داد .
وي افزود: قرار گرفتن قصر تاريخي بهرام در کوير مرکزي جاذبه هاي فراواني را براي گردشگران و توسعه صنعت اکوتوريسم شهرستان ورامين ايفا مي کند.
+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم مهر 1387ساعت 16:51  توسط وارنا ورامين  | 

گلايه مردم ورامين از تاخير در اجراي تعريض جاده ورامين - تهران

ورامين - جمعي از مردم شهرستان ورامين با گلايه از تاخير در اجراي طرح تعريض جاده ورامين - تهران، خواستار توجه مسئولين به مشکلات اين مسير و تسريع در تعريض آن شدند.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم مهر 1387ساعت 16:38  توسط وارنا ورامين  | 

مديرکل راه آهن قطار شهري: قطار شهري ورامين با سرعت تکميل مي شود

  مدير کل راه آهن قطار شهري گفت: مدت اجراي پروژه راه آهن شهري ورامين 30 ماهه مي باشد که سعي خواهيم کرد با سرعت بخشيدن به کار حداکثر تا 18 ماه آينده آن را به بهره برداري برسانيم.
حسن زياري روز شنبه در بازديد از کارگاه احداث قطار شهري ورامين در جمع خبرنگاران افزود: براي اجراي هر طرح ابتدا بايد نقشه کار تهيه شود، مشاور مشخص شده و با پيش بيني اعتبار مورد نياز در بودجه سال بعد و انجام مناقصه يکسال بعد آن طرح اجرا شود.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم مهر 1387ساعت 16:36  توسط وارنا ورامين  | 

سرهنگ ابوذري فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ورامین

سرهنگ ابوذري فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ورامین كه در اولين همايش تبيين اقدامات و سياست هاي كلي دولت نهم در حوزه هاي اقتصادي ، اجتماعي و سياسي سخن مي گفت ، بعد از مقدمه سخنان خود گفت : سه دهه از انقلاب اسلامي گذشته و در آستانه ورود به دهه چهارم هستيم . انقلاب اسلامي در منطقه اي از جغرافياي كره زمين موسوم به خاورميانه منطقه اي با طور 11 هزار كيلومتر و 5 هزار كيلومتر عرض در مقطعي از زمان به پيروزي رسيد كه دنيا به دو بلوك شرقي و غربي تقسيم شده بود . انقلاب اسلامي با پيروزي خودش نويد رهايي به همه مظلومين و مستضعفين جهان داد .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه دوازدهم مهر 1387ساعت 8:56  توسط وارنا ورامين  | 

هشتاد سالمند در آسايشگاه سالمندان ورامين نگهداري ميشوند

مسئول و موسس خانه سالمندان پيشواي ورامين از نگهداري 80 سالمند در آسايشگاه سالمندان اين شهر خبر داد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه یازدهم مهر 1387ساعت 21:40  توسط وارنا ورامين  | 

فيلم " پليس 110 " به مناسبت هفته ناجا در شهرستان ورامين توليد مي شود .

فيلم " پليس 110 " به مناسبت هفته ناجا در شهرستان ورامين توليد مي شود .

به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ورامين در سال نوآوري و شكوفايي و در راستاي اهداف والاي فرهنگي و هنري و به مناسبت هفته ناجا فيلم كوتاه       " پليس 110 " به سفارش معاونت عمليات نيروي انتظامي شهرستان ورامين و با همكاري مؤسسه فرنام هنر به نويسندگي و كارگرداني ميثم تفرشي تهيه و توليد مي شود .

اين فيلم گوياي خاطرات شيرين مأمورين زحمتكش پليس 110 از عمليات هاي مختلف پليس در سطح منطقه مي باشد كه توسط هنرمندان به تصوير كشيده مي شود .

+ نوشته شده در  پنجشنبه یازدهم مهر 1387ساعت 14:23  توسط وارنا ورامين  | 

نگاهي به جاذبه هاي گردشگري شهرستان ورامين


این انتقاد بر مسئولان شهر وارد است که شهرستان ورامین با این همه ارزشهای گردشگری نسبت به شهرهای همجوار  از کمترین تعداد گردشگر برخوردار است کمبود غنای فرهنگی و اجتماعی مردم و کمبود امکانات گردشگری پارکها و دیگر امکانات  دلیل محکمی و عدم تمایل گردشگران داخلی و خارجی شهر ورامین است. در ادامه مطلب بخوانید....


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه یازدهم مهر 1387ساعت 13:26  توسط وارنا ورامين  | 

مردم ورامين با حضور در نماز عيد فطر پاداش عبوديت خود را دريافت کردند

مردم خداجوي شهرستان ورامين پس از يکماه روزه داري و عبادت صبح امروز با حضور در مصلاهاي نماز جمعه و اقامه مردم شهرهاي ورامين ، قرچک ، پيشوا ، جواد آباد و خيرآباد از ساعات اوليه صبح خود را براي اقامه اين فريضه آماده ساختند.
بسياري از اين افراد پاي پياده به سمت مصلاها ي نماز جمعه شتافتند تا شکر گذار نعمت درک ماه رمضان باشند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم مهر 1387ساعت 22:21  توسط وارنا ورامين  | 

میدان اصلی شهر ورامین و خواب آرام مسئولان شهر

میدان اصلی شهر ورامین مدت مدیدی است که تخریب شده است و هنوز طرحی که نماد فرهنگ و تمدن دیروز و امروز باشدپیدا نشده است قدیمی تر ها هنوز تصویر میدان قدیمی شهر یا همان پاچنار سابق و بازارچه آن را فراموش نکرده و یاد نوشته های شبهای ورامین صادق هدایت را در گوش کودکان زمزمه میکنند و مسئولان شهر بی توجه به اصلی ترین میدان شهر مدت ۲ سال است که این میدان را رها کرده و به تبلیغات بعضی از شرکتها و فروشگاهها سپرده اند و .....

+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم مهر 1387ساعت 21:10  توسط وارنا ورامين  | 

معرفی برنامه های مخفی ویندوز

منوی استارت را باز کنید بر روی run کلیک کنید و این دستورها را در داخل run تایپ کنید بعد هم ENTER بزنید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم مهر 1387ساعت 12:30  توسط وارنا ورامين  | 

تهیه پشتیبان از برنامه های ویندوز

سلام دوستان عیدتون  مبارک.

 امروز مطلبی جالب براتون میگم  تا بحال براتون اتفاق افتاد برنامه ای روی کامپیوتر نصب کرده باشین و سی دی اون دیگه نداشته باشین و مشکل براتون ایجاد شده باشه این ترفند به شما کمک میکنه تا برنامه هایی که رو سیستم نصب شدن پشتیبان تهیه کنید در ادامه مطلب


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم مهر 1387ساعت 12:18  توسط وارنا ورامين  | 

360 نفرازمشاوران املاک ورامين پروانه تخصصي دريافت کردند

رييس اتحاديه مشاوران املاک شهرستان ورامين گفت: تمام مشاوران املاک و نمايشگاه داران اتومبيل شهرستان ورامين موظف هستند ضمن گذراندن دوره هاي آموزشي براي دريافت پروانه تخصصي اقدام کنند.
بيژن خاني افزود: در اولين دوره کلاسهاي آموزشي 610 نفر شرکت داشتند که از اين تعداد 390 نفر ضمن قبولي موفق به اخذ پروانه تخصصي از سازمان ثبت اسناد کشور شدند
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه نهم مهر 1387ساعت 14:39  توسط وارنا ورامين  | 

شش رشته تحصيلي جديد در دانشگاه آزاد اسلامي ورامين ايجاد شد

احمد فيض بخش روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: اين رشته هاي تحصيلي شامل زيست شناسي سلولي و مولکولي گرايش ژنتيک، زيست شناسي سلولي و مولکولي گرايش بيوفيزيک، زيست شناسي، بيوشيمي و مهندسي رايانه گرايش نرم افزار مي باشد.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه هشتم مهر 1387ساعت 14:49  توسط وارنا ورامين  | 

جدید ترین اخبار فن آوری اطلاعات

+ نوشته شده در  یکشنبه هفتم مهر 1387ساعت 23:39  توسط وارنا ورامين 

330 حادثه و آتش سوزي در شش ماهه اول سال جاري در ورامين کنترل شد

ورامين - مدير عامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري ورامين گفت: در شش ماهه اول سال جاري بيش از 330 حادثه و آتش سوزي در اين شهرستان کنترل شد.
حميد ارسطوئيان روز يکشنبه به مناسبت روز آتش نشانان در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: در طول اين مدت 129 حاثه و 207 مورد آتش سوزي منازل و کارگاه ها و هفت مورد آتش سوزي مزارع غلات ازسوي آتش نشانان شهرستان ورامين مهار شد

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه هفتم مهر 1387ساعت 16:21  توسط وارنا ورامين  | 

اجرای مانور آتش نشانی در شهرستان ورامین

دراين مانور که با حضور نيروهاي آتش نشاني، نيروي انتظامي و اورژانس ورامين در ميدان رازي اين شهر برگزار شد، آتش نشانان اقدام به اطفآي آتش و مقابله با حوداث از پيش تعيين شده کردند.
اطفاي حريق، خروج مصدومان از اتومبيلهاي تصادفي و نجات مصدومان از برنامه هاي اجرا شده در اين مانور بود .

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه هفتم مهر 1387ساعت 16:14  توسط وارنا ورامين  | 

نمايشگاه کتاب و محصولات فرهنگي و هنري در ورامين داير شد

ورامين - نمايشگاه بزرگ کتاب و محصولات فرهنگي و هنري صبح امروز طي مراسمي با حضور سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ورامين در محل برج آرامگاهي اين شهرستان دايرشد

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه هفتم مهر 1387ساعت 16:9  توسط وارنا ورامين  | 

تصاویری از راهپیمایی روز قدس ورامین

+ نوشته شده در  یکشنبه هفتم مهر 1387ساعت 1:49  توسط وارنا ورامين  | 

معرفی نرم افزار پارمیس

خیلی از کاربران دوست دارند در ویندوز خود تغییراتی جهت کاربرد بهتر و روانتر ویندوز اعمال کنند. شما با این نرم افزار میتوانید ویندوز خود را به سلیقه خود تغییر دهید؛ ویندوز را بهینه سازی کنید ، فایلهای اضافی را حذف کنید. میتوانید اطلاعاتی در مورد ویندوز ، درایوها ، حافظه و … به دست آورید. به برنامه فرمان دهید تا کارهایی برای شما به صورت خودکار انجام دهد. تاریخ شمار فارسی برنامه نیزمیتواند ابزاری مناسب برای کاربران باشد.

لینک دانلود حجم 570 کیلو بایت

+ نوشته شده در  جمعه پنجم مهر 1387ساعت 16:19  توسط وارنا ورامين  | 

گفتگو با محمد خالقي عضو تيم ملي واليبال نشسته ايران

گفتگو با محمد خالقي عضو تيم ملي واليبال نشسته  ايران و يكي از افتخار آفرينان تيم ملي در مسابقات پارالمپيك 2008 چين


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه پنجم مهر 1387ساعت 7:42  توسط وارنا ورامين  | 

جشن عاطفه ها در 30پايگاه در سطح شهرستان ورامين آغاز شد

جعفر کياني روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ايرنا افزود: جشن عاطفه ها ي امسال با شعار"همه کودکان را فرزندان خود بدانيم " برگزارشده که طي آن کمک مردم شهرستان جهت ياري رساندن به دانش آموزان نيازمند جمع آوري ميگردد.
وي اظهار داشت: اين پايگاهها بصورت ثابت و سيار آماده جمع آوري کمکهاي نقدي و غير نقدي شهروندان مي باشد.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه پنجم مهر 1387ساعت 7:29  توسط وارنا ورامين  | 

همراه داشتن تلفن همراه با دانش آموزان در مدارس ورامين ممنوع است

محمد تقي رودگر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود : اين ممنوعيت نيز سال گذشته اجرا شده بود ولي امسال بطور جدي با کساني که اين ممنوعيت را رعايت نکنند برخورد قانوني خواهد شد.
وي اظهار داشت : متاسفانه با ارزان شدن قيمت سيم کارت و نيز فشار دانش آموزان بر اولياء ، بسياري از خانواده ها اقدام به خريد تلفن همراه براي فرزندان خود کرده اند که بسياري از مشکلات را براي دانش آموزان ايجاد کرده است .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهارم مهر 1387ساعت 0:47  توسط وارنا ورامين  | 

سرقت موتور سیکلت ها در درب منزل توسط ماموران نیروی انتظامی

همه جور سرقت تا امروز دیده بودیم الا توسط ماموران نیروی انتظامی  امروز موتور سیکلت یکی از دوستان  درب منزل وی بدلیل قفل نبودن توسط نیروهای شریف نیروی انتظامی روبوده شد صاحب موتور سیکلت پس از ربوده شده سراسیمه دنبال موتور سیکلت خود میگردد که توسط پیرمردی که شاهد ماجرا بوده از ماجرای سرقت با خبر میشود  و به کلانتری مرکزی واقع در خیابان ۱۵ خرداد میرود که دلیل این عمل را قفل نبودن خودرو و عدم وجود کلاه ایمنی بر سر  صاحب موتور میدانند. و هرچه  صاحب خودرو دلیل می آورد  ماموران شریف نیروی انتظامی قبول نمیکنند و اورا به پلیس راهور ارجاع میدهند.  ولی آنها هم با بی اطلاعی از موضوع بررسی این مشکل را بفردا  میاندازند پس از برسی های اخیر متوجه شدیم که این عمل به کرات در شهر  اجرا  این عمل توسط دزدان شریف نیروی انتظامی  انجام شده است. تا  این لحظه خبری از موتور نیست و همه شواهد از همکاری جدی پارکینگهای خصوصی با ماموران نیروی انتظامی دارند

+ نوشته شده در  سه شنبه دوم مهر 1387ساعت 22:8  توسط وارنا ورامين  |